Kibicujemy

12 czerwca 2012 r. był w naszej szkole wyjątkowym dniem. Ciałem i duchem zarówno uczniowie jak i nauczyciele wspierali naszą drużynę narodową. Barwy biało-czerwone mieniły się w naszym stroju, twarzy i sercu. Każdy z nas mocno wierzył, że tego dnia wygramy. Wprawdzie mecz zakończył się remisem, jednak jesteśmy wdzięczni naszym sportowcom za wolę walki i godne reprezentowanie naszego kraju.
Za dwa lata na pewno będziemy mistrzami świata!

Dzień rodziców

W naszej szkole Święto Mam jest obchodzone zgodnie z tradycją w maju. W tym roku jednak przygotowania do nadania imienia szkole przesunęły Święto to na czerwiec.  I tak klasy młodsze zaprosiły nie tylko mamusie, ale również tatusiów do szkoły w dniu 8 czerwca, natomiast klasy starsze zaprosiły rodziców w piątek 10 czerwca. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wystepowały z przedstawieniami i tańcami. Był poczęstunek dla rodziców i dzieci oraz zwiedzanie nowej części szkoły. Uroczystości przebiegały w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wszyscy rodzice zobaczyli wielką miłość jaką są darzeni przez swoje pociechy.

Dzień Matki

W dniu 31 maja 2012 r. dzieci klas 0 i I zaprosiły do szkoły swoje mamy. Pięknie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Lila, Emilka i Piotrek przedstawili scenkę pt. "Mamy i ich dzieci." Występy uświetniły tańce. Uczniowie zatańczyli "Poleczkę", "Poszło dziewczę" oraz "My są żabki".

Następnie złożyły mamom życzenia i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Mamy rozpoznawały swoje twarze na portretach (było przy tym dużo śmiechu).

Dzień dziecka

Wycieczka do Zamościa

W dniu 18 maja 2012r. uczniowie klas 0 i I wraz z wychowawczyniami i rodzicami odwiedzili Zamość. Zwiedzili zoo, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się małpki oraz lwy. W czasie kiedy dzieci podziwiały motyle w pomieszczeniu z kamerą, rodzice oglądali swoje pociechy w internecie.

Zobaczyli również mury obronne, dawne stroje żołnierzy. Dotykali dział oraz strzelali z łuków. Następnie p. przewodnik na pięknie odnowionym Rynku opowiedział historię Zamościa oraz pokazał Katedrę.

W drodze powrotnej podziwiali kościółek na wodzie w Zwierzyńcu. Wszyscy wrócili we wspaniałych humorach, pełni wrażeń.

------------------------------------------------------------------

Baw się i bądź bezpieczny

25.05.2012 r. w ramach projektu "Baw się i bądź bezpieczny" odbyło się spotkanie z policjantem p. Janem Kuło na temat "Bezpieczeństwa dziecka w gospodarstwie domowym". Uczniowie klas 0-VI uzyskali cenne wskazówki i porady, jak bezpiecznie bawić się w domu, a także jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Ponadto policjant poruszył problem korzystania przez dzieci z internetu.

Konstytucja 3 Maja

W poniedziałek 30 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięło udział Grono Pedagogiczne oraz uczniowie klas 0-6. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego ucz. kl. 4-6 zaprezentowali program artystyczny. Uatrakcyjnieniem uroczystości były przygotowane przez uczniów klas młodszych kotyliony i chorągiewki.

Dzień Ziemi

22 kwiecień to Święto Ziemi. W tym roku w naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy pod hasłem "Pomóżmy Ziemi, zanim będzie za późno". Uroczysty apel przygotowali uczniowie kl. III i V. Dzieci z  klasy piątej w humorystycznych scenkach uczyły jak szanować Ziemię. W czasie apelu wręczono upominki za zbiórkę kasztanów i żołędzi oraz został podsumowany konkurs wiedzy "Wiem co zdrowe".

Konkurs wiedzy "Wiem co zdrowe" odbył się dzień wcześniej. Rywalizowały 4-osobowe drużyny z kl. IV, V i VI.

------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2021