Siostra Sancja naszym gościem

Dnia 4 października 2018 r. w naszej szkole, na zaproszenie p. katechetki, gościliśmy siostrę Iwonę Lis ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus, która od wielu lat przebywa we Francji. Podczas katechez opowiedziała o swoim powołaniu i przedstawiła krótką historię objawień Matki Bożej w Lourdes. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali oraz zadawali pytania, na które siostra Sancja (imię zakonne s. Iwony) z radością odpowiadała. Nie zabrakło też piosenek w wykonaniu dzieci a także Siostra zaprezentowała piękne "Zdrowaś Maryjo" w j. francuskim. (Elżbieta Wnęk)

Spotkanie z Policjantami

Dnia 19.09.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Grodziska Górnego. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznej drogi z domu do szkoły i ze szkoły do domu, a także w jaki sposób radzić sobie w konkretnych przypadkach zagrożeń stworzonych przez zwierzęta oraz nieznajomych ludzi. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem i chętnie brały udział zabierając głos. (Bernadeta Wiśniewska)

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie zwraca uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości. Europejski Dzień Języków jest okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania dzieci do nauki. W tym roku uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do wspólnego świętowania. Odbyły się gry, zabawy i liczne konkursy. Uczniowie przygotowali flagi państw europejskich i uczyli się podstawowych słów w kilku językach. (Elżbieta Popowicz)

Dzień patrona

Dnia 18 września 2018 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich. Uczniowie kl. VI przygotowali pod kierunkiem p. katechetki Elżbiety Wnęk przedstawienie o świętym Patronie, które obejrzała społeczność szkolna w kościele parafialnym. Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej, w której dziękowaliśmy za opiekę i prosiliśmy św. Stanisława o wstawiennictwo na kolejny rok szkolny. (Elżbieta Wnęk)

------------------------------------------------------------------

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!!!

3 września odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Podczas niej uczniowie naszej szkoły oddali hołd wdzięczności tym, którzy walczyli za Polskę. Klasa pierwsza wkroczyła w szeregi uczniów poprzez ślubowanie, Pani Dyrektor dokonała jej uroczystego pasowania na ucznia naszej szkoły. Ponadto życzyła Nauczycielom i Uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym. (Władysława Baj)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny dobiegł końca- 22 czerwca to ostatni, ale jakże oczekiwany dzień roku szkolnego 2017/2018! Po uroczystej mszy świętej odbyła się akademia, podczas której wierszem i piosenką pożegnano szkołę i jednocześnie powitano wakacje. Nie odbyło się bez wzruszających podziękowań i gratulacji tym, którzy wzorowo i sumiennie pracowali- otrzymali świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe. W tym roku nie żegnamy absolwentów, więc wszystkim mówimy: Do zobaczenia, wesołych wakacji! (Dominika Majkut, Elżbieta Kluza)

Kibicuje klasa trzecia

,,W szeregu już stanęła drużyna
I odśpiewano hymn.
Gotowy jest z orłami na piersiach,
Biało-czerwony team.”
W dniu meczu tj.19.06.2018r. uczniowie naszej szkoły, razem z Panią Dyrektor Lucyną Ładak, wspierali drużynę polskiej reprezentacji piłki nożnej, która miała rozegrać pierwszy mecz w mistrzostwach świata. Społeczność szkolna przyszła ubrana w biało-czerwone barwy i różne gadżety. Finałem dnia był wspólnie odśpiewany hymn mundialu ,,Polska drużyna”. (Władysława Baj)

Piknik rodzinny

Dnia 17 czerwca 2018 r. odbył się Piknik Rodzinny przy GOK Gminy Leżajsk w Chałupkach Dębniańskich. Nasi uczniowie zaprezentowali piosenki, tańce oraz humorystyczne scenki pod okiem wychowawców i nauczycieli naszej szkoły:
- p. Teresa Muszyńska przygotowała – kl. I – piosenka i 2 humorystyczne scenki;
- p. Barbara Majkut – kl. II – piosenka i 2 tańce;
- p. Władysława Baj – kl. III – 2 piosenki i taniec;
- p. Elżbieta Wnęk – 2 tańce kl. IV, 2 tańce kl. V; kl. VII – piosenkę pt. „Radość najpiękniejszych lat” oraz występ zespołu „CANTA RHEI” – 4 piosenki.
Życzę miłych wrażeń podczas oglądania zdjęć. (Elżbieta Wnęk)

------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2021