Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Konkurs historyczny

Uczeń naszej szkoły Gabriel Nowak z klasy 7 otrzymał honorowe wyróżnienie w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Celem konkursu było złożenie hołdu, w 70 rocznicę śmierci, siedmiu członkom niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, pogłębianie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz wiedzy na temat żołnierzy wyklętych. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Kolorowej Skarpetki

Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły okazali solidarność z osobami z zespołem Downa i przyłączyli się do akcji DZIEŃ KOLOROWEJ SKARTPETKI- nie do pary, która odbywa się 21 marca w Światowym Dniu Zespołu Downa. Tak niepozorna czynność jak założenie 2 różnych kolorowych skarpetek potwierdza przekonanie, że choć każdy z nas jest inny, wszyscy są równi. To indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym, interesującym i inspirującym.
Pomimo koronawirusa (a może nawet wbrew epidemii), chociaż nie jesteśmy razem, a może jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek, nadal pozostajemy jedną społecznością szkolną i pielęgnujemy w sobie CZŁOWIECZEŃSTWO. (E.Heliniak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Pasowanie na czytelnika

Dnia 1 marca 2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i rozwijania umiejętności czytelniczych. Na początku uczniowie wysłuchali opowiadania Paulette Bourgeois pt. „Franklin czyta kolegom”. Następnie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, a także zobaczyli jak wygląda i co się znajduje na karcie książki i karcie czytelnika. Pierwszoklasiści musieli również rozwiązać bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek, baśni, legend i wierszy dla dzieci. Na koniec uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę, słodką niespodziankę, oraz Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W minionym tygodniu grupa 5- latków oraz klasy 1-2 realizowały V moduł projektu ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jego podstawowym celem było zaciekawienie dzieci zjawiskami zachodzącymi w otaczającym ich świecie. Mali odkrywcy mieli okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Na początku zostało zorganizowane ,,Laboratorium małego naukowca”, gdzie zgromadzono przedmioty służące do przeprowadzenia wybranych eksperymentów. Codziennie dzieci wykonywały kolejne eksperymenty i obserwacje związane z czterema żywiołami m.in. wybuchający wulkan, chemiczne jojo, kolorowy deszcz, poduszkowce, gasnąca świeczka, samopompujący się balon i wiele innych. Na zakończenie modułu wykonano ,,Księgę eksperymentów Małego Misia”, a dzieciom wręczono dyplomy ,,Odkrywcy tajemnic”. Postawienie dzieci w roli odkrywcy okazało się wspaniałą zabawą, dostarczającą im wiele radości, a jednocześnie sprawiło, że uczyły się, odkrywając to, co nieznane a zarazem fascynujące. (Barbara Majkut, Iwona Maluszczak, Dominika Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień kota

17 lutego w grupie 3,4 – latków obchodziliśmy Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki zamieniły się w mruczące kociaki, a w kolorowych maskach zupełnie nie przypominały naszych maluchów. Dzieci zapoznały się z różnymi rasami kotów oraz zwyczajami tych tajemniczych zwierząt. Niektóre przedszkolaki przyniosły zdjęcia swoich pupilów i chętnie o nich opowiadały na forum grupy. Kot syjamski, perski czy dachowiec? - jak wygląda każdy przedszkolak to powie! Na zakończenie zajęć dzieci mogły pokolorować wybraną kolorowankę przedstawiającą kotka i zabrać ja do domu. Te zajęcia wzbogaciły dzieci o ciekawe informacje na temat kotów i przede wszystkim nauczyły wrażliwości na potrzeby tych przemiłych zwierząt. (Justyna Kotulska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Projekt archeologiczny

Klasa VI brała udział w ogólnopolskim projekcie „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”, który realizowany był w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Była to kampania archeologiczna, poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów. Uczniowie podczas zajęć online poznali dokonania polskiej archeologii oraz jej wkład w budowę lokalnego dziedzictwa. Na zakończenie projektu uczniowie mogli sami spróbować jak wygląda praca archeologa opisując wybrane przez siebie zabytki. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Podziękowanie za udział w akcji „BohaterON – włącz historię”

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich otrzymali podziękowanie za udział i zaangażowanie w kampanii „BohaterON – włącz historię”
(Ewelina Leboda)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień bezpiecznego internetu

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Internet jest obecny stale w życiu dzieci i młodzieży. Korzystamy z niego, wykorzystując różnego rodzaju urządzenia. Daje nam wiele możliwości. Za jego pomocą możemy np.: kontaktować się z innymi, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy, czy też relaksować się. Bardzo ważne jest, aby również pamiętać o odpowiednim zachowaniu w Internecie, na co uważać, jak korzystać z niego mądrze, tak by nie wpaść w internetowe tarapaty.
Nasza szkoła włączyła się w międzynarodowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu poprzez zgłoszenie do Polskiego Centrum Programu SAFER Internet. Dnia 8 lutego 2021 roku rozpoczęliśmy szkolne obchody tegoż wydarzenia, podczas których zostały przeprowadzone zajęcia w grupach przedszkolnych na temat Internetu i jego zagrożeń. Była przeprowadzona krótka pogadanka, dzieci miały okazję wypowiedzieć się w jaki sposób korzystają z Internetu oraz jakie czyhają niebezpieczeństwa i na co zwracać uwagę. Zostało przeczytane krótkie opowiadanie pt. „Następny poziom”, po którym dzieci wypowiadały się na temat zachowania głównego bohatera. Na koniec każde dziecko otrzymało naklejkę związaną z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.
W dniu 9 lutego, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu zostały przeprowadzone w klasach 1-3 warsztaty na temat zagrożeń w sieci, zaś klasom 4-8 przesłano materiały związane z tym tematem w formie zdalnej. Na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka tematyczna o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Bezpieczni w sieci”, w którym udział wzięli uczniowie z klas I-III. Wszystkie prace były kreatywne, ciekawe i starannie wykonane. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Gratulujemy!
Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu podjęto wiele działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania Internetu przez dzieci. Zwrócono szczególną uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu, na jego zachowanie i umieszczanie różnych informacji w sieci. Podkreślono potencjał Internetu, który uczniowie mogą odpowiednio wykorzystywać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki. (Karolina Sigda, Ewelina Heliniak)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2021