Dzień kota

17 lutego w grupie 3,4 – latków obchodziliśmy Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki zamieniły się w mruczące kociaki, a w kolorowych maskach zupełnie nie przypominały naszych maluchów. Dzieci zapoznały się z różnymi rasami kotów oraz zwyczajami tych tajemniczych zwierząt. Niektóre przedszkolaki przyniosły zdjęcia swoich pupilów i chętnie o nich opowiadały na forum grupy. Kot syjamski, perski czy dachowiec? - jak wygląda każdy przedszkolak to powie! Na zakończenie zajęć dzieci mogły pokolorować wybraną kolorowankę przedstawiającą kotka i zabrać ja do domu. Te zajęcia wzbogaciły dzieci o ciekawe informacje na temat kotów i przede wszystkim nauczyły wrażliwości na potrzeby tych przemiłych zwierząt. (Justyna Kotulska)

Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2021